اطلاعاتی که قبل از اجاره دیزل ژنراتور نیاز هست که بدانید :

دیزل ژنراتورها در اندازه ها، مدل ها و طرح های مختلف موجود هستند که توسط بسیاری از شرکت ها تولید می شوند. بنابراین قبل از اجاره دیزل ژنراتور، باید این اطلاعات رو بدونیم:

صنعتی یا مسکونی

ژنراتورهای صنعتی عموماً اندازه بزرگی دارند و می توانند انرژی زیادی را برای مدت زمان طولانی تامین کنند. همانطور که از نام آن پیداست، معمولاً در صنایعی که تقاضای برق زیاد است، استفاده می شود. از سوی دیگر، ژنراتورهای مسکونی اندازه کوچکی دارند و تا محدوده خاصی برق را تامین می کنند. آنها برای استفاده در خانه ها، مغازه های کوچک و ادارات ایده آل هستند.

هوا خنک یا آب خنک

ژنراتورهای هوا خنک برای ارائه عملکرد خنک کننده ژنراتور به هوا متکی هستند. هیچ قطعه اضافی به جز سیستم ورودی هوا استفاده نمی شود. ژنراتورهای آب خنک برای خنک کردن به آب متکی هستند و از یک سیستم جداگانه برای دستیابی به این عملکرد تشکیل شده اند. ژنراتورهای آب خنک نسبت به ژنراتورهای با هوا خنک نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند.

توان خروجی

محدوده توان خروجی دیزل ژنراتورها بسیار گسترده است و می توان بر این اساس طبقه بندی کرد. دیزل ژنراتور 3 کیلوولت آمپر را می توان برای راه اندازی ابزارهای برقی یا وسایل برقی مانند کامپیوتر، پنکه های سقفی متعدد و غیره استفاده کرد. آنها برای استفاده در دفاتر کوچک، مغازه ها و خانه ها مناسب هستند. در حالی که برای مثال یک دیزل ژنراتور 2000 کیلوولت آمپر برای استفاده در صنایع بزرگ یا مکان هایی با تقاضای توان بالا مناسب است.

فاز

دیزل ژنراتور برای هر دو اتصال تک فاز و سه فاز موجود است. دریابید که خانه / شرکت شما یک اتصال تک فاز یا سه فاز دارد و بر این اساس یک ژنراتور مناسب انتخاب کنید.

مصرف سوخت
مصرف سوخت یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید دیزل ژنراتور باید به آن توجه داشت. مصرف سوخت ژنراتور در ساعت و در هر کیلو ولت آمپر (یا کیلو وات) و همچنین راندمان سوختی که با توجه به بار مصرفی فراهم می کند را محاسبه کنید و بدانید.

سیستم امرجنسی یا تابلوی کنتلر معمولی

دیزل ژنراتورهای دارای کنتلر با قابلیت انتقال خودکار برق از شبکه به ژنراتور در هنگام قطع برق (امرجنسی) و بالعکس، نمایش هشدارها توسط سنسورهای دستگاه (سوخت کم و سایر مشکلات عملکرد) به همراه ارائه طیف زیادی از داده های تجزیه و تحلیل، کمک می کند به افزایش راندمان دیزل ژنراتور و سیستم مدیریت توان و بهینه سازی مصرف سوخت.

قابلیت حمل و اندازه

یک ژنراتور با مجموعه ای از چرخ ها یا آنهایی که دارای قلاب هایی روی موتور یا شاسی دستگاه برای بلند کردن آسان هستند، به کاهش دردسر حمل و نقل کمک می کند. همچنین اندازه ژنراتور را با توجه به فضای موجود برای نگهداری آن در نظر داشته باشید.

صدا

اگر ژنراتور در مجاورت شما باشد، انتشار نویز زیاد می تواند مشکل ساز باشد. فناوری جذب نویز در برخی از دیزل ژنراتورها ارائه شده است که نویز منتشر شده از آن را به شدت کاهش می دهد که اصطلاحا به آن سایلنت یا دارای کانوپی گفته می شود.

اندازه گیری دیزل ژنراتور

تعیین اندازه یک دیزل ژنراتور فوق العاده مهم است و اغلب – به ویژه در بازار اجاره – می بینیم که پیمانکاران اندازه ژنراتورها را به اشتباه اندازه گیری می کنند و فکر می کنند که آنها به قدرت بیشتری از آنچه واقعاً لازم است نیاز دارند.

به طور معمول، بزرگترین مشکل در تعیین اندازه یک ژنراتور دیزل، راه اندازی موتور است. تخمین بارهای موتور ممکن است دشوار باشد زیرا راه اندازی یک موتور الکتریکی به مقدار زیادی نیاز دارد. همه دیزل ژنراتورها ترجیح می دهند به جای حمل بارهای سبک تر، سخت کار کنند و بار سنگین تر باشند. مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که با تهیه ژنراتوری بزرگتر از آنچه برای پروژه مورد نیاز است، وقتی موتور در حال کار است، بار کافی برای کارکرد خوب موتور ایجاد نمی کند.
چیزی که ما در برخی موارد می یابیم این است که مردم اندازه را حدس می زنند و به سراغ موارد بعدی می روند.

به عنوان مثال، یک پیمانکار ساختمانی ممکن است به یک فروشگاه اجاره برود و فکر کند که به یک ژنراتور 30 کیلو وات kw (37.5 کیلو ولت آمپر kva) نیاز دارد، در حالی که یک ژنراتور 20 کیلو وات (25 کیلو ولت آمپر) در واقع برای پروژه آنها مناسب تر است.
ژنراتورها فقط به اندازه بار مورد نیاز برق تولید می کنند، بنابراین اساساً ممکن است یک نفر نیروی کافی در دسترس داشته باشد اما در نهایت فقط تا مقدار مورد نیاز برنامه استفاده کند. اگر اندازه آن بزرگتر از مجموعه ژنراتور باشد، موتور به حداکثر پتانسیل خود نمی رسد. فقط با بار سبکی کار می کند، هیچ گرما یا باری در برابر آن ایجاد نمی کند.

موتورهای دیزلی در هنگام بارگیری بهتر کار می کنند و توصیه می شود همیشه ژنراتور را در 50 درصد حداکثر بار یا بالاتر با حداقل 30 درصد بار نگه دارید. 50 درصد بار بهتر است، و اگر اپراتور بتواند آن را مدیریت کند، حفظ بارها در محدوده 70 درصد ایده آل خواهد بود، زیرا ژنراتور به سختی کار می کند و گرمای زیادی تولید می کند و دقیقاً همان کاری را که باید انجام دهد انجام می دهد.

هنگام اندازه گیری قدرت پروژه باید موارد زیادی را در نظر گرفت. برای شروع، اندازه ژنراتور را بیش از آنچه برای پروژه لازم است زیاد نکنید. بسیاری از افرادی که حدس می زنند به چه اندازه ای نیاز دارند، ممکن است در واقع بخواهند با اندازه کوچکتر کنار بیایند تا ژنراتور را سخت تر کار کند. اندازه مناسب در زمینه های دیگر مانند مصرف سوخت نیز کمک خواهد کرد.

نکته دیگر این است که به دنبال یک دیزل ژنراتور باشید که دارای توانایی راه اندازی خوب باشد. همچنین نوع تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک را در نظر داشته باشید. انواع مختلفی از تنظیم کننده های ولتاژ وجود دارد و برخی از آنها در راه اندازی موتور بهتر از سایرین هستند، بنابراین هنگام خرید یا اجاره، مطمئن شوید که ژنراتور چه نوع رگولاتوری را مجهز کرده است.

نکته نهایی برای ادامه کار سخت ژنراتور: اگر بار کل از چندین قطعه تجهیزات تشکیل شده باشد، به ترتیب مراحل بارگذاری نگاه کنید. مهم است که همه بارها را به طور همزمان انرژی ندهید. ابتدا با بزرگترین بار شروع کنید و تا کوچکترین بار پایین بیایید. در نهایت – و این با حدس زدن اندازه همراه است – همیشه از یک برقکار معتبر یا متخصص ژنراتور برای تعیین اندازه کمک بخواهید تا مطمئن شوید که ژنراتور صحیح برای کار انتخاب شده است.

مزایای اجاره دیزل ژنراتور:

اجاره ژنراتور دارای مزایایی چون هزینه کمتر اجاره در مقایسه با هزینه خرید برای پروژه هایی با محدودیت بودجه ، مناسب وبرای پروژه های کوتاه مدت بدون نیاز به تعمیر ،نگهداری و هزینه نصب و  انعطاف پذیری اندازه ژنراتور که امکان بازگشت ژنراتور با اندازه ای برای یک کار خاص و انتخاب ژنراتور مناسب دیگر برای پروژه بعدی می باشد.

گروه مهندسی فرجام ژنراتور، یک مجموعه فنی و مهندسی برای تامین، خرید، فروش و اجاره و تعمیر انواع دیزل ژنراتور با برترین و با کیفیت ترین برندهای شناخته شده موجود در کشور برای استفاده های متنوع محسوب می گردد.

مقالات بیشتر

تماس بگیرید