بین این 7 نوع ژنراتور، تصمیم بگیرید و انتخاب کنید :

به طور کلی یک دیزل ژنراتور می‌تواند چراغ‌های خانه‌تان را در هنگام قطع برق روشن نگه دارد یا می‌تواند تلفنتان را در زمان کمپینگ شارژ کند. ژنراتورها انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند و زمانی که شما به شبکه متصل نیستید به منبع انرژی تبدیل می شوند. هنگام انتخاب یک نوع ژنراتور، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: وات وسایلی که می‌خواهید برق دهید، انواع مختلف سوخت مصرفی و توانایی‌های برق ژنراتور.
درباره محبوب ترین انواع ژنراتورها بیشتر بدانید

1. استندبای ( اضطراری)

دیزل ژنراتور استندبای، می‌تواند در مواقع اضطراری، تمام لوازم خانگی شما را روشن نگه دارد، چراغ‌ها را روشن کند و سیستم تهویه مطبوع شما را فعال کند. اکثر ژنراتورهای استندبای را می توان به منبع سوخت موجود در خانه شما مانند گاز طبیعی یا پروپان متصل کرد. برخی از ژنراتورهای خانگی یک منبع تغذیه پشتیبان مانند خورشیدی یا بنزینی دارند تا اطمینان حاصل شود که دستگاه می تواند حتی بدون سوخت خانه شما کار کند. ژنراتورهای جدیدتر معمولاً به یک برنامه متصل می شوند تا بتوانید به طور منظم ژنراتور را بررسی کنید. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که بلایای طبیعی مانند طوفان‌های قوی اغلب قدرت شما را از بین می‌برند، یک ژنراتور خانگی کامل سرمایه‌گذاری خوبی است.
برای اطمینان از اینکه ژنراتور به درستی کار می کند، برای خود ژنراتور و همچنین نصب و نگهداری سالانه هزینه می پردازید. اکثر ژنراتورهای خانگی بزرگ هستند و فضای بیشتری نسبت به یک تهویه مطبوع معمولی اشغال می کنند.
مزایا
در مواقع اضطراری، به طور خودکار روشن می شود.
می تواند برق کل یک خانه را تامین کند.
به برد مدار خانه شما وصل شده است بنابراین نیازی به سیم اتصال نیست.
به خط سوخت موجود شما متصل می شود.
طراحی شده برای اجرای طولانی مدت.
معایب
گران.
فضای زیادی را اشغال می کند.
نیاز به نگهداری سالانه دارد.
می تواند پر سر و صدا باشد.

2. ژنراتور قابل حمل (پرتابل)

در حالی که اندازه ژنراتور کوچکتر است، یک ژنراتور قابل حمل فهرست بلندی از کاربردها دارد. سوخت این نوع ژنراتورها با بنزین یل انرژی خورشیدی است. از کمپینگ گرفته تا کار در یک کارگاه، بسیاری از ابزارها و لوازم کوچک را می توان از یک ژنراتور قابل حمل تغذیه کرد. ژنراتور دارای پریزهایی است که باید هر وسیله یا ابزار را به برق وصل کنید.
در مواقع اضطراری، یک ژنراتور قابل حمل نمی‌تواند برق همه چیز را در خانه شما تامین کند، اما می‌تواند برای مدت زمان کوتاهی برق وسایل کوچک را تامین کند. قبل از اتصال به ژنراتور، مطمئن شوید که وات دستگاه یا ابزار را بررسی کنید.
مزایا
می تواند انواع لوازم و ابزارهای کوچکتر را تامین کند.
جابجایی و حمل آسان.
به راحتی قابل ذخیره است.
ارزانتر از همه انواع دیگر ژنراتورها.
معایب
پر سر و صدا.
به اندازه یک ژنراتور استندبای قدرت ندارد.
قادر به برق رسانی به همه وسایل یا ابزار نیست.
در مواقع اضطراری بلافاصله روشن نمی شود.
باید در خارج از خانه و حداقل 20 فوت از خانه استفاده شود.

3. ژنراتور اینورتر

یک ژنراتور اینورتر متفاوت از انواع دیگر ژنراتورها کار می کند. ژنراتور اینورتر به‌جای کارکردن با سرعت ثابت، به‌طور خودکار دور موتور خود را تنظیم می‌کند تا نیازهای الکتریکی را برآورده کند. به همین دلیل صدا و مصرف سوخت به شدت کاهش می یابد. ژنراتورهای اینورتر انرژی پاک تولید می کنند که هنگام شارژ تلفن همراه، تبلت یا لپ تاپ توصیه می شود. برق را می توان در ژنراتور اینورتر نیز ذخیره کرد، بنابراین در هنگام مسافرت، کمپینگ، قایق سواری و یا در RV گزینه بسیار خوبی است.
اینورتر پریز برق کمتری دارد و نمی‌تواند وسایل بزرگ را روشن نگه دارد. با این حال، برای افزایش توان، می توانید دو ژنراتور اینورتر را با هم راه اندازی کنید.
مزایا
معمولاً بی صداترین ژنراتور است.
آلودگی کمتری تولید می کند.
بهترین ژنراتور برای وسایل الکترونیکی.
قابل حمل.
تعمیر و نگهداری آسان.
معایب
گرانتر از ژنراتورهای قابل حمل.
پریز برق کم.

4. ژنراتور بنزینی

ژنراتور بنزینی رایج ترین نوع ژنراتور است و گزینه ای عالی برای وسایل و ابزارهای کم مصرف است. وقتی نوبت به هزینه ها می رسد، ژنراتورهای بنزینی کمترین هزینه را دارند، اما با گذشت زمان، هزینه بنزین نسبت به سایر سوخت ها گران تر است. در حالی که بنزین به راحتی در دسترس است، ممکن است در مواقع اضطراری چنین نباشد. نگهداری بنزین در یک ظرف دربسته فقط برای سه تا شش ماه بی خطر است. اگر یک تثبیت کننده سوخت اضافه شود، بنزین تا سه سال قابل استفاده است.

مزایا
معمولا ارزان ترین ژنراتورها هستند.
بنزین به راحتی در دسترس است.
ساده ترین نوع ژنراتور برای یافتن.
ساکت تر از دیزل ژنراتورها.
معایب
آلودگی بالا.
بنزین گرانتر از سوخت های دیگر است.
به شدت قابل اشتعال.
فقط در فضای باز قابل استفاده است.

5. دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها در شرایط سخت مانند دماهای انجماد به خوبی کار می کنند. این نوع ژنراتورها دوام بیشتری دارند زیرا دمای سوخت پایین دیزل فشار کمتری به موتور وارد می کند. دیزل ژنراتورها نسبت به ژنراتورهای بنزینی مصرف سوخت بیشتری دارند، بنابراین در طول زمان پول کمتری برای دیزل ژنراتور خرج خواهید کرد. با این حال، این ژنراتورها وزن بیشتری دارند و بنابراین، کمتر قابل حمل هستند. همچنین، دیزل ژنراتورها گازهای مضری تولید می کنند که در صورت استنشاق می تواند سمی باشد.

مزایا
کارایی بیشتری نسبت به بنزین دارد.
کارکرد آن ارزانتر از بنزین است.
طول عمر بیشتری دارد.
معایب
انتشارات مضر.
فقط در فضای باز قابل استفاده است.
گرانتر از ژنراتورهای بنزینی.
پر سر و صدا.

6. ژنراتور خورشیدی

ژنراتورهای خورشیدی با انرژی پاک و تجدیدپذیر خورشید کار می کنند. این تنها ژنراتوری است که می تواند با خیال راحت در داخل خانه کار کند زیرا هیچ آلاینده ای وجود ندارد. ژنراتورهای خورشیدی اغلب تعمیر و نگهداری کمی دارند اما خرید آنها گرانتر است.
ژنراتورهای خورشیدی توان خروجی کمتری نسبت به انواع دیگر ژنراتورها دارند. از آنجایی که آنها برای نیرو به خورشید وابسته هستند، در مواقع اضطراری یا در شب، ژنراتور خورشیدی همیشه قابل اعتماد نیست. در صورت نیاز به انرژی بیشتر، پنل های خورشیدی اضافی را می توان برای افزایش توان خروجی اضافه کرد. در برخی از ژنراتورهای خورشیدی، انرژی باتری نیز برای افزایش توان خروجی و قابلیت اطمینان اضافه می شود.

مزایا
بدون آلودگی.
در داخل خانه قابل اجرا است.
تعمیر و نگهداری کم.
معایب
ممکن است در مواقع اضطراری قابل اعتماد نباشد.
توان خروجی کمتر.
گرانتر.

7. ژنراتور گاز طبیعی

ژنراتورهایی که با گاز طبیعی کار می کنند نسبت به بنزین و گازوئیل آلایندگی کمتری دارند. ژنراتورهای گاز طبیعی معمولاً مقرون به صرفه ترین هستند و نیازی به ذخیره سازی ندارند زیرا گاز طبیعی از طریق خطوط لوله گاز تحویل داده می شود. راه اندازی اولیه یک ژنراتور گاز طبیعی، و همچنین تعمیر و نگهداری آن، می تواند گران باشد. با این حال، با نگهداری منظم، آنها بسیار بادوام هستند. از آنجایی که ژنراتور متکی به گاز طبیعی است، اگر در مواقع اضطراری گاز قطع شود، ژنراتور کار نخواهد کرد.

مزایا
آلودگی کم‌
سوخت تمیزتر.
قابل اتصال به خط لوله موجود‌
معایب
هزینه های نگهداری بالاست.
در داخل خانه قابل استفاده نیست.
هزینه نصب بالاتر.

مجموعه گروه مهندسی فرجام ژنراتور یکی از بزرگترین تامین کنندگان ژنراتور های صنعتی در داخل کشور است که عرضه با کیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برندهای شناخته شده بین‌المللی را در طول چندین سال فعالیت تجاری خود برعهده داشته است. ارائه کامل‌ترین نوع خدمات تعمیر، اجاره و خرید انواع دیزل ژنراتور و همچنین ارائه بهترین قیمت بازار در کنار جلب رضایت و حفظ و نگهداشت مشتریان، از مهمترین استراتژی‌های فرجام ژنراتور در طول سالیان طولانی فعالیت اقتصادی آن است.

مشکلات و راه حل های رایج دیزل ژنراتورها

مشکلات و راه حل های رایج دیزل ژنراتورها

مشکلات و راه حل های رایج دیزل ژنراتورها در چندین سال اخیر دیزل ژنراتورها نقش…
تفاوت بین اینورتر و ژنراتور

تفاوت بین اینورتر و ژنراتور

تفاوت بین اینورتر و ژنراتور از آنجایی که زندگی روزمره ما وابسته به ب…
نحوه کار و تولید برق در دیزل ژنراتور

نحوه کار و تولید برق در دیزل ژنراتور

نحوه کار و تولید برق در دیزل ژنراتور در سال 1831 مایکل فارادی دریافت ک…