راهنمای خرید دیزل ژنراتور

قبل از خرید دیزل ژنراتور، این موارد رو بدانید :

انواع ژنراتورهای صنعتی
ژنراتورهای صنعتی با مدل های مسکونی بسیار متفاوت هستند. این ژنراتورها باید در شرایط کم‌تر از ایده‌آل، استفاده زیاد را برای مدت طولانی تحمل کنند. در حالی که اندازه موتورهای 20 کیلووات تا 2500 کیلووات در خروجی از 150 اسب بخار تا 4000 اسب بخار متغیر است، انواع ژنراتورهای صنعتی نیز متفاوت است. شما باید برای خرید دیزل ژنراتور نوع مناسب را انتخاب کنید تا حداکثر استفاده را برای نیازهای صنعتی خود داشته باشید.

قدرت مورد نیاز

ژنراتورهایی در دسترس هستند که برق یک فاز یا سه فاز، 120 ولت یا 380 ولت را تامین می کنند. کاربردهای صنعتی معمولاً به تولید برق سه فاز یا 380 ولت نیاز دارند. تولیدکنندگان ژنراتورهای صنعتی شامل کاترپیلار، کامینز، ام تی یو، کوهلر، ولوو، پرکینز و … هستند.

دیزل ژنراتور

موتورهای دیزلی به دلیل دوام، عمر طولانی و معمولاً نگهداری آسانتر، مورد توجه بیشتری قرار می گیرند. یک موتور دیزلی که در 1500 دور در دقیقه کار می کند می تواند از 12000 تا 30000 ساعت بسته به خدمات تعمیر و نگهداری اصلی کار کند. همان موتور گازسوز ممکن است بعد از 6000 تا 10000 ساعت کارکرد نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد. سوخت دیزل خنک‌تر از بنزین می‌سوزد و گرما و سایش موتور را کاهش می‌دهد. توان تولید شده از دیزل ژنراتورها همچنین می تواند از طریق افزایش راندمان و چگالی انرژی بالاتر سوخت دیزل از نظر هزینه کمتر باشد. در حالی که دیزل به طور رسمی یک سوخت “کثیف” بود، پیشرفت در فناوری موتور باعث کاهش انتشار گاز شده است. ترکیبات تا 20 درصد بیودیزل معمولاً می توانند با خیال راحت در موتورهای دیزل معمولی استفاده شوند.
ژنراتورهای گاز طبیعی
ژنراتورهای گاز طبیعی از گاز پروپان یا گاز مایع استفاده می کنند. گاز طبیعی مزیت ذخیره سازی آسان در مخازن زیر یا بالای زمین را ارائه می دهد. همچنین سوخت پاکیزه است که مشکلات ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. ژنراتورهایی که با گاز طبیعی کار می کنند بادوام هستند اما در خرید اولیه می توانند گران تر باشند. در حالی که گاز طبیعی اغلب ارزان‌تر از سایر سوخت‌ها است، باید با تانکر به مرکز شما منتقل شود، که می‌تواند هزینه‌های عملیاتی را افزایش دهد. یک ژنراتور گاز طبیعی خروجی کمتری نسبت به یک  دیزل ژنراتور  با اندازه مشابه دارد. ممکن است لازم باشد یک اندازه را افزایش دهید تا نتایج یکسانی بدست آورید. ژنراتورهای گاز طبیعی یک انتخاب عالی برای ارائه دهندگان فناوری به عنوان منبع تغذیه پشتیبان هستند.

بنزینی

ژنراتورهای بنزینی معمولاً قیمت خرید پایین تری دارند. در حالی که ژنراتورهای گازی می توانند برای مدت طولانی کار کنند، نیاز به تعمیر و نگهداری دارند که گسترده تر است. بنزین اجزای لاستیکی را خراب می کند و باعث می شود موتور سریعتر فرسوده شود. ذخیره سازی بنزین به دلیل پتانسیل بالاتر آتش سوزی یا انفجار دشوارتر است. علاوه بر این، بنزین خود خراب می شود و ذخیره سازی طولانی مدت را انتخابی کمتر از ایده آل می کند. ژنراتورهای بنزینی بهترین انتخاب برای کاربردهای صنعتی بزرگتر نیستند.

ژنراتورهای صنعتی قابل حمل

ژنراتورهای صنعتی قابل حمل، نسخه‌هایی هستند که روی تریلر نصب می‌شوند، نه از آن‌هایی که در حین راه رفتن بتوانید آن‌ها را به سادگی پشت سر خود بکشید. ژنراتورهای قابل حمل بزرگ انتخابی عالی برای استفاده در سایت های ساختمانی قبل از ایجاد منبع برق هستند. همچنین در مواقعی که مقدار زیادی برق در محل مورد نیاز است، اغلب توسط امدادگران اضطراری استفاده می شود.

ژنراتورهای دریایی

ژنراتورهای دریایی درجه تجاری یا صنعتی، برای مقاومت در برابر شرایط محیطی ناهموار طراحی شده اند. کاترپیلار، کوهلر و کامینز سه تا از تولیدکنندگانی هستند که ژنراتورهای ویژه دریایی می‌سازند. این نوع ژنراتور برای استفاده در نزدیکی آب نمک مورد نیاز است و برای کشتی های بزرگ یا سکوهای نفتی توصیه می شود. در حالی که ژنراتورهای دریایی به صورت گازی یا دیزلی در دسترس هستند، دیزل انتخابی بهتر برای مصارف صنعتی است.

اندازه ژنراتور

برای انتخاب اندازه صحیح ژنراتور باید کل برق مورد نیاز خود را بر حسب کیلووات در نظر بگیرید. نوع تجهیزاتی که استفاده می کنید نیز در معادله نقش دارد. تجهیزات دارای موتور یا کمپرسور در هنگام راه‌اندازی نسبت به حالت کارکرد، توان بیشتری مصرف می‌کنند. اگر این را در کل نیازهای خود در نظر نگیرید، می توانید ژنراتور خود را بیش از حد بارگذاری کنید. به عنوان یک قاعده کلی، حداکثر نیاز خود را تعیین کنید و برای ایمنی 20٪ به کل اضافه کنید.
مجموعه گروه مهندسی فرجام ژنراتور یکی از بزرگترین تامین کنندگان ژنراتور های صنعتی در داخل کشور است که عرضه با کیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برندهای شناخته شده بین‌المللی را در طول چندین سال فعالیت تجاری خود برعهده داشته است. ارائه کامل‌ترین نوع خدمات تعمیر، خرید، فروش و اجاره انواع دیزل ژنراتور و همچنین ارائه بهترین قیمت بازار در کنار جلب رضایت و حفظ و نگهداشت مشتریان، از مهمترین استراتژی‌های فرجام ژنراتور در طول سالیان طولانی فعالیت اقتصادی آن است.
برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

نقش دیزل ژنراتورها در صنعت بهداشت و درمان

نقش دیزل ژنراتورها در صنعت بهداشت و درمان

نقش دیزل ژنراتورها در صنعت بهداشت و درمان بیمارستان ها ،ک…
مشکلات و راه حل های رایج دیزل ژنراتورها

مشکلات و راه حل های رایج دیزل ژنراتورها

مشکلات و راه حل های رایج دیزل ژنراتورها در چندین سال اخیر دیزل ژنراتورها نقش…
تفاوت بین اینورتر و ژنراتور

تفاوت بین اینورتر و ژنراتور

تفاوت بین اینورتر و ژنراتور از آنجایی که زندگی روزمره ما وابسته به ب…